Стільці
Його величність стілець!
Стільці — це один з найдавніших предметів меблів, вони відомі ще з незапам'ятних часів. З тих пір, вони пройшли значну еволюцію як в плані дизайну, так в плані технології і матеріалів виготовлення. Одним словом різноманітність форм і видів просто вражає, тому не дивно, що багато губляться при покупці. Але насправді прийняти правильне рішення і не пошкодувати про свій вибір досить просто. Для цього достатньо знати кілька основних параметрів, за якими варто робити вибір.
Призначення
Залежно від місця використання все стільці умовно можна розділити на наступні типи:
- для кухні або їдальні;
- для приміщення;
- для вулиці;
- для будинку;
- для офісу;
- універсальні (для відвідувачів, персоналу)
Кожна група має свої особливості. Наприклад, стільці для кухні повинні мати оббивку, що не вбирає вологу. Це може бути, шкіра або шкірозамінник. Для чого це необхідно зрозуміло кожному - щоб в разі невеликої «аварії» на зразок пролитого чаю або перекинутої банки з варенням не потрібно було нести стільці в хімчистку.
Якщо ж передбачає використання стільців у вітальні або спальні, то тут провідну роль відіграє комфорт і зовнішній вигляд. Вони повинні прекрасно вписуватися в загальний інтер'єр кімнати і при цьому ні в якому разі не повинні завдавати незручностей.
Що ж стосується офісних моделей, то тут потрібно брати до уваги великі експлуатаційні навантаження. Адже вони будуть використовуватися майже щодня та при тому по 8 годин на день. Відповідно, конструкційні особливості повинні враховувати цей факт.
Універсальні моделі можуть поєднувати в собі кілька типів, але, звичайно, не всі відразу.
Конструкція
За типом конструкції відмінності можуть бути наступними: цільні, розбірні.
Головна відмінність перших від других - це спосіб скріплення складових елементів. У цільних все скріплюється за допомогою зварних швів або, якщо мова йде про дерев'яних моделях, клей.
У розбірних все з'єднане за допомогою різних кріпильних елементів. Це дуже зручно при транспортуванні або довгому зберіганні, але негативно позначається на довговічності і надійності.
Сидіння
Ще один параметр по якому можна провести розмежування - сидіння, а точніше ступінь його жорсткості. Всього виділяють 3 таких ступеня: жорстке, напівм'яке, м'яке.
До напівм'яким відносяться моделі в яких відсутній пружинний блок, але наявна амортизуючий шар, найчастіше пінополіуретан (ППУ), товщиною в 2-4 сантиметри.
М'які ж крім шару ППУ, як правило, мають ще й пружинний блок, який підвищує еластичність, а разом з нею і комфортність посадки. Товщина амортизаційного шару коливається в межах 3-5 сантиметрів.
До жорстким прийнято відносити моделі, що зовсім не мають настилу з ППУ або інших матеріалів. Це плетені, пластикові, а іноді і дерев'яні стільці.
Кожен тип має свої сильні сторони. Так, наприклад, м'які стільці сприяють більшому комфорту і розслабленості, а напівм'які і жорсткі вважаються більш корисними, особливо при довгому сидінні.
У цій категорії немає товарів